Yazarlar

Ferit Gezgil

"Elektrostatik Toz Boya Ekipmanları ve Komple Boya Sistemleri" imalatında sektörün liderlerinden olan Electron Powder Coating (Sistem Teknik) firmasında Ar-Ge merkezi Dokümantasyon sorumlusuyum. Bu rolde, firmanın tasarım-üretim arası bilgi akışının yönetimini yaparken, kişisel ilgi alanım olması nedeniyle firma içi yazılım geliştirme faaliyetlerini de yürütüyorum. 6 yıldır personeli olduğum firmada tasarım, tasarım otomasyon yazılım geliştirme, Erp sistemi kurulması süreçlerinin yönetimi, firma içi yazılım geliştirme gibi çeşit alanlarda verilen görevleri yerine getirdim ve getirmeye devam ediyorum.

Bunun yanında faaliyetine 2018 sonunda başladığım, "Toplum yararına teknolojiler" ilkesi ile kurduğum, açık kaynak yazılım, uygulama ve ürünleri ücretsiz yada maliyeti fiyatına sunarak paylaştığım "Hc Bilişim Hizmetleri" girişimini sürdürmekteyim. Gelir kaygısı gütmeden yürüttüğüm bu girişim ile Microsoft CSP, Microsoft ISV, Google Partner yetkilerini alarak, Çok çeşitli platformlarda yazılım geliştirme süreçlerine dahil oldum. macOs, iOs, Android, Windows, Web, Linux platformlari üzerine uygulama geliştirme alanlarında kendimi uzman seviyesinde geliştirerek, katıldığım kurs/eğitimler ile bilgilerimi sürekli taze tutmayı başardım.

Sistem Teknik - Electron'a katılmadan önce, Tüpraş, Polisac, Bemaktherm gibi firmalarda projelemdirme - Tasarım -Teknik resim görevlerini yerine getirdim.

İşimi sevmenin yanında daima yeni şeyler öğrenme ve kendimi geliştirme konusunda oldukça hevesliyim. Kitap okumayı çok seven, bulunduğu her ortama neşe katacak birşeyler bulabilen, insan ilişkilerine maaş ve işten daha fazla değer veren biriyim.

Çocuk yaştan beri üyesi bulunduğum birçok sivil toplum örgütü tecrübelerim nedeniyle, örgüt/kurum psikolojisini bilen, doğru ikili ilişki ve doğru yönlendirme yapabilen biriyim.